Узвар рецепт

узвар рецепт

Узвар – це традиційний український напій, який має давню історію в українській культурі. Цей напій відомий ще з давніх часів і є частиною національної кухні.

Історія узвару сягає глибоко в минуле. Узвар вважається одним з найстаріших напоїв, які люди готували на теренах сучасної України. Його приготування базувалося на тому, що було доступно в даний час року. В основному використовувалися сушені фрукти, ягоди, а іноді й засушені квіти. Завдяки своїй простоті приготування та доступності інгредієнтів узвар став невід’ємною частиною українського побуту.

Узвар мав велике значення в українській культурі та побуті. Його готували під час різних свят і святкових подій. Також узвар відігравав важливу роль в народній медицині, вважаючи його корисним для здоров’я.

Сучасні версії узвару можуть відрізнятися від традиційних рецептів, але його значення в українській культурі залишається важливим. Він продовжує бути популярним напоєм на святкових столах, а також використовується для задоволення спраги в повсякденному житті.

Узвар – це не лише смачний напій, а й частина національної спадщини, яка допомагає зберегти зв’язок з минулим і культурними традиціями України.


Hецепт узвару:

Інгредієнти:

 • Сушені фрукти і ягоди (яблука, груші, чернослив, вишня, курага, абрикоси тощо) – приблизно 200 г
 • Вода – 2 літри
 • Цукор (за смаком) – приблизно 100 г (опціонально)

Інструкції:

 1. Підготуйте сушені фрукти і ягоди, добре промийте їх під холодною водою. Якщо фрукти великі, наріжте їх на кусочки.
 2. У великому казані або каструлі змішайте сушені фрукти і ягоди з водою. Доведіть до кипіння.
 3. Після закипання зменште вогонь до мінімуму і варіть узвар на слабкому вогні приблизно 1-1,5 години. Протягом цього часу фрукти будуть розм’якшуватися, а аромати перейдуть у воду.
 4. За бажанням, можна додати цукор для надання напою солодощі. Додавайте цукор за смаком, залежно від солодкості фруктів.
 5. Після того як узвар зварений, дайте йому трохи остинути. Потім процідіть напій через сито або марлю, щоб відокремити фрукти і ягоди від рідини.
 6. Узвар можна подавати як гарячим, так і холодним. Перед подачею за бажанням можна додати шматочки свіжих фруктів для декору.

Узвар має декілька корисних властивостей, особливо завдяки вмісту фруктів і ягід у його складі. Ось деякі з них:

 1. Вітаміни та мінерали: Узвар містить велику кількість вітамінів (зокрема вітамінів С і А) та мінералів (наприклад, калію, заліза, магнію), які необхідні для здоров’я. Ці поживні речовини сприяють загальному зміцненню імунної системи та підтримці здоров’я шкіри, волосся та нігтів.
 2. Антиоксиданти: Фрукти і ягоди, які використовуються для приготування узвару, багаті антиоксидантами, які допомагають боротися з вільними радикалами в організмі. Це може допомогти знизити ризик розвитку захворювань серця, раку та інших захворювань.
 3. Зниження кров’яного тиску: Деякі інгредієнти узвару, такі як чернослив та вишня, містять калій, який може допомогти контролювати рівень кров’яного тиску.
 4. Підтримка шлунково-кишкового тракту: Узвар може сприяти покращенню травлення та підтримці шлунково-кишкового тракту завдяки вмісту клітковини у фруктах і ягодах.
 5. Зняття стресу та покращення настрою: Ароматний і теплий узвар може мати заспокійливий ефект на організм і допомогти зняти стрес та підвищити настрій.

Хоча узвар і має багато корисних властивостей, важливо пам’ятати про міру у споживанні, особливо якщо він містить доданий цукор. Також слід уникати споживання узвару з додаванням консервантів або інших хімічних добавок, оскільки це може зменшити його корисність.


Калорійність узвару може варіюватися в залежності від вмісту фруктів і ягід у його складі та від того, чи використовується цукор для підсолодження. Основна кількість калорій в узварі походить з цукру та природних цукрів, які містяться у фруктах і ягодах.

Наприклад, один склянка (приблизно 240 мл) узвару без додавання цукру може містити приблизно 60-80 калорій. Однак, якщо додати цукор, кількість калорій може збільшитися. Цукор має приблизно 4 ккал на грам, тому кожна додана ложка цукру може додати близько 50-60 калорій до напою.

Важливо також враховувати калорійність узвару з додаванням сухофруктів, яка може бути більш високою через вміст природних цукрів у фруктах.

Загалом, узвар – це досить низькокалорійний напій, особливо якщо його приготовлено без додавання цукру або з мінімальною кількістю цукру. Однак, якщо ви дотримуєтеся дієти з обмеженням калорій або ведете рахунок калорій, важливо бути обережним при споживанні узвару з додаванням цукру.

Related Post