Малосольні огірки

малосольні огірки рецепт

Малосольні огірки – це популярна страва, яка має довгу історію в кулінарній культурі багатьох країн, особливо в Східній Європі та Україні. Це традиційний домашній рецепт збереження огірків на зиму.

Історія малосольних огірків пов’язана з їхнім використанням як консерваційним методом для збереження огірків на тривалий час. Цей спосіб консервації був особливо популярним у сільських областях, де було важко забезпечити доступ до свіжих овочів упродовж всього року.

Основні складові малосольних огірків включають в себе огірки, сіль, воду та приправи, такі як часник, кріп, петрушка, дзеркало або корінь хрону. Огірки поміщаються у солоний розчин та залишаються там протягом кількох днів або тижнів, щоб вони відтримувались і стають малосольними.

Такі огірки мають характерний солодко-солонуватий смак та хрустку текстуру. Вони чудово підходять як закуска до страв, а також можуть використовуватися для приготування салатів або супів.

Хоча точні початки малосольних огірків невідомі, але цей метод консервації був використаний протягом століть у сільських господарствах, щоб зберегти врожаї огірків на зиму. Сьогодні малосольні огірки є популярною стравою у багатьох країнах і відомі своїм унікальним смаком і текстурою.


Ось базовий рецепт для приготування малосольних огірків:

Інгредієнти:

 • Свіжі огірки (бажано вибирати невеликі, молоді огірки)
 • Сіль
 • Вода
 • Часник (за смаком)
 • Кріп, петрушка(за смаком)
 • Чорні перці (опціонально)
 • Лавровий лист (опціонально)
 • Лимонна кислота (опціонально)

Інструкції:

 1. Підготуйте огірки, помивши їх та відкинувши кінчики. Можна залишити їх цілими, нарізати на кружечки або поперек на півкільця – це залежить від вашого вподобання.
 2. Приготуйте солоний розчин. Для цього розчиніть сіль у воді, так щоб вона була насиченою, але не пересолена. Для близько 1 літра води може знадобитися близько 2-3 столових ложок солі.
 3. Додайте до солоного розчину нарізаний часник, кріп, петрушку, чорні перці та лавровий лист (за бажанням).
 4. Помістіть огірки в солоний розчин так, щоб вони були повністю покриті. Можна використовувати велику миску або банку.
 5. Покрийте миску або банку кришкою або декою та залиште огірки у солоному розчині приблизно на 24 години при кімнатній температурі.
 6. Після цього переведіть огірки разом з розчином у чисту банку або контейнер і помістіть у холодильник. Огірки будуть готові до споживання протягом кількох днів, але їх можна зберігати у холодильнику протягом декількох тижнів.
 7. Перед подачею можна додати трохи лимонної кислоти для додаткового смаку та аромату.

За бажанням можна експериментувати з рецептом, додаючи інші спеції та приправи за вашим смаком.


Малосольні огірки мають дуже низьку калорійність. Основними складовими малосольних огірків є вода, огірки, сіль та різні спеції. Оскільки малосольні огірки не піддаються термічній обробці та майже не містять жирів чи білків, їх калорійність майже не рахується.

Зазвичай калорійність малосольних огірків становить близько 10-15 ккал на 100 грамів. Оскільки вони містять переважно воду, то вони є дуже легкою та низькокалорійною закускою.

Related Post