Лазанья

лазанья рецепт

Лазанья – це класичне італійське страва, що входить у складні масові блюда та зазвичай складається з шарів пасти, м’яса, соусу болоньєзе, сирного соусу (бешамель), і сиру. Історія цього блюда має глибокі коріння та відображає культурний та кулінарний контекст Італії.

Давні часи: Хоча точне походження лазаньї не є зовсім зрозумілим, багато істориків вважають, що її коріння можна прослідкувати ще в античні часи. Деякі вважають, що подібні страви до лазаньї могли існувати в давньому Римі, де використовувалися шари тіста з м’ясними начинками.

Середньовіччя: Про деякі варіанти схожих страв, які були приготовлені в середньовіччі, можна знайти в італійських рукописах того часу. Ці страви часто складалися зі шарів тіста та начинки, аналогічно до сучасної лазаньї.

Розвиток та популяризація: У різних регіонах Італії лазанья набула своїх варіацій залежно від місцевих інгредієнтів та кулінарних традицій. Протягом часу, лазанья стала широко відомою як одне з найхарактерніших італійських блюд та отримала визнання в усьому світі.

Сучасність: Сьогодні рецепти лазаньї можуть відрізнятися від регіону до регіону, а також в залежності від вподобань індивідуальних кухарів. У сучасному світі лазанья є популярним стравою, яку можна знайти не лише в Італії, але й у багатьох ресторанах у всьому світі. Вона також стала популярною домашньою стравою, яку готують на різні святкові та родинні заходи.


Ось базовий рецепт для приготування класичної лазаньї:

Інгредієнти:

 • 250 г лазаньї (сухої)
 • 500 г соусу болоньєзе (можна приготувати свій або використовувати готовий)
 • 250 г бешамельного соусу
 • 200 г твердого сиру (наприклад, пармезан або гауда), натертого
 • Сіль і перець за смаком
 • Свіжі трави для прикраси (необов’язково)

Інструкції:

 1. Попередньо розігрійте духовку до 180°C (350°F).
 2. Велику каструлю наповніть водою, додайте трохи солі і доведіть до кипіння. Додайте лазанью і варіть її протягом 8-10 хвилин або до готовності, промиваючи холодною водою, щоб зупинити процес готування. Зніміть з води і процідіть.
 3. У форму для запікання розташуйте шари лазанії, звертаючи увагу, щоб вони перекривали один одного.
 4. На лазанью рівномірно розподіліть половину соусу болоньєзе, а потім половину бешамельного соусу. Посипте сиром.
 5. Повторіть цей процес, укладаючи другий шар лазаньї, залишок соусу болоньєзе, залишок бешамельного соусу та сир.
 6. Закрийте форму для запікання фольгою і поставте в духовку. Запікайте протягом 20-25 хвилин.
 7. Після цього видаліть фольгу і продовжуйте запікати ще приблизно 10-15 хвилин або доки верх не стане золотистим і хрустким.
 8. Після приготування вийміть з духовки і залиште трохи охолонути перед подачею.
 9. Прикрасьте свіжими травами за бажанням, наріжте на порції і подавайте гарячою.

Це базовий рецепт, і ви можете вносити в нього зміни в залежності від ваших власних смакових уподобань. Наприклад, додавання шпинату або грибів може розширити асортимент смаків та збагатити страву.


Калорійність лазаньї може варіюватися в залежності від рецепту та використаних інгредієнтів. Основні складові, які впливають на калорійність, – це лазанья (паста), соус болоньєзе, бешамельний соус та сир.

Ось приблизні значення калорійності лазаньї на порцію (приблизно 200 грамів), виходячи зі стандартного рецепту:

 • Лазанья (суха): близько 200-250 ккал на порцію.
 • Соус болоньєзе: близько 200-300 ккал на порцію.
 • Бешамельний соус: близько 100-150 ккал на порцію (в залежності від використаного масла та молока).
 • Сир: близько 200-250 ккал на порцію (в залежності від типу сиру та кількості).

Отже, загальна калорійність лазаньї буде становити близько 700-900 ккал на порцію. Важливо враховувати, що ці значення є приблизними, і калорійність може коливатися в залежності від конкретного рецепту та розміру порції.

Related Post