Полядвиця рецепт

полядвиця рецепт полядвица

У давнину існувало свято полядвиця, котре вважалося часом звільнення від праці, святкування і відвідування рідних та знайомих. Зазвичай це було пов’язано із виходом вулицю, в який день було відпущено волів та інший рогатий скот. Люди ходили з різними родинами та сусідами, вітали один одного, підносили благословення, співали колядки, просили про відпустку захищення від негараздів.

Особливо цей обряд був важливим для селян, які жили в традиційному сільському середовищі. Селяни вважали, що в цей час земля відпочиває, а їхня праця веде до наступного врожаю.

Таким чином, “Полядвиця” – це давній український обряд, який зберігається і святкується в сучасному світлі, відображаючи традиції, культурні цінності та віровчення українського народу.

“Полядвиця” – це не просто страва, а різноманітна смачна страва, яка готується на святкування Різдва в українській культурі. Її склад може варіюватися від регіону до регіону та від родини до родини, але основні інгредієнти зазвичай включають м’ясо (зазвичай свинину або курку), гречку або пшоно, різні овочі та спеції.


Ось загальний рецепт “Полядвиці”:

Інгредієнти:

 • 500 г м’яса (свинина або курка), нарізаного на кубики
 • 1 склянка гречки або пшона
 • 2-3 цибулі, нарізані
 • 2-3 моркви, нарізані
 • 2-3 картоплини, нарізані
 • Сіль і перець за смаком
 • Рослинна олія для смаження
 • Приблизно 1 літр бульйону (можна використовувати курячий або овочевий бульйон)
 • Зелень для прикраси (петрушка, кріп)

Інструкції:

 1. У каструлю розігрійте олію на середньому вогні. Додайте цибулю та смажте до м’якості.
 2. Додайте нарізане м’ясо та смажте до золотистого кольору.
 3. Потім додайте моркву та картоплю та смажте декілька хвилин.
 4. Додайте гречку або пшоно та перемішайте з іншими інгредієнтами.
 5. Поступово доливайте бульйон, доки всі інгредієнти не покриються рідиною. Доведіть до кипіння, а потім зменшіть вогонь і готуйте приблизно 20-30 хвилин або доки всі інгредієнти не будуть м’якими та готовими.
 6. Підсоліть та поперчіть за смаком.
 7. Подаючи, прикрасьте зеленню.

“Полядвиця” – це дуже смачна страва, яка підходить для святкового застілля та зберігає традиції української кухні.


Калорійність “Полядвиці” може значно відрізнятися залежно від конкретного рецепту, способу приготування та використаних інгредієнтів. Оскільки рецепти можуть варіюватися, а також враховуючи власні уподобання щодо використання олії, м’яса та інших інгредієнтів, точну кількість калорій важко визначити без конкретного рецепту.

Однак загалом, “Полядвиця” є питною та поживною стравою, оскільки включає в себе м’ясо, овочі та крупи, які містять багато білка, вуглеводів та корисних жирів. У середньому, “Полядвиця” має приблизно 100-200 ккал на 100 грамів, але це тільки оцінка.

 

Related Post