КВАС

квас

🍺 Історія квасу налічує тисячоліття і починається на території сучасного Сходу Європи та Близького Сходу. Цей напій мав велике значення для давніх цивілізацій і зберіг свою популярність і до наших днів.

Перші згадки про квас можна знайти ще в Давньому Єгипті, де він вживався як популярний напій. Також у Давньому Римі та Греції квас вважався не менш популярним і часто вживався як елемент харчування.

У середньовіччі квас став незамінною складовою раціону народів Європи. Він був важливим харчовим продуктом, особливо для бідних шарів населення, оскільки його можна було виготовити з недорогих і доступних інгредієнтів, таких як хліб і вода.

Згідно з легендою, саме квас був винаходом слов’янських племен. Він використовувався як напій, а також як поживний продукт, збагачений вітамінами та мінералами. У середньовіччі та ранньому новому часі квас був широко поширеним у Руському князівстві та інших слов’янських країнах.

Квас здобув популярність і серед європейських колонізаторів, які привезли його в Америку. Там він також став популярним напоєм, зокрема у місцях зі значними спільнотами слов’янського походження.

У XX столітті з появою сучасних методів консервації та транспортування квас зазнав значного розвитку. Цей напій став доступним у формі пляшкованих або консервованих варіантів, що дозволило йому стати популярним у багатьох країнах світу.

Сьогодні квас залишається популярним напоєм у багатьох країнах світу, особливо в Східній Європі. Він також знайшов нові варіації та способи приготування, такі як фруктові або газовані версії, що робить його ще більш різноманітним і привабливим для споживачів.

Рецепт квасу:

Інгредієнти:

 • 200 г чорного хліба
 • 200-250 г цукру (за смаком)
 • 10-15 г дріжджів (сухих або пресованих)
 • 2-3 л води (найкраще використовувати фільтровану воду)

Інструкції:

 1. Почніть з підсушки хліба в духовці. Покладіть кавуни хліба на протвінь і запікайте їх при температурі приблизно 120 градусів Цельсія протягом 15-20 хвилин. Хліб повинен трохи підсохнути, але не забарвитися занадто сильно.
 2. Покладіть підсушені кавуни хліба в велику посудину (наприклад, в бочку або відро) і додайте цукор.
 3. Залейте хліб і цукор водою кімнатної температури так, щоб вони повністю покривали хліб. Перемішайте, щоб цукор розчинився.
 4. Додайте дріжджі. Якщо ви використовуєте сухі дріжджі, розчиніть їх наперед у невеликій кількості теплої води (близько 50 мл) і залиште на 5-10 хвилин для активації. Якщо ви використовуєте пресовані дріжджі, їх можна просто додати до води з хлібом.
 5. Перемішайте зміст добре і накрийте посудину марлею або кришкою, щоб повітря могло циркулювати, але не потрапляло пил і комахи.
 6. Залиште суміш на 1-2 дні при кімнатній температурі. Протягом цього часу квас буде бродити, алкоголь осідатиме унизу, а поверхня стане бульбашковою.
 7. Після того, як квас досягне потрібної кислотності і смаку (зазвичай через 1-2 дні), процідіть його через сито або марлю, щоб видалити тверді частинки хліба і дріжджі.
 8. Перелийте квас в пляшки або банки і залиште в холодильнику для охолодження перед вживанням.
 9. Готово! Ваш домашній квас готовий до вживання. Насолоджуйтеся його смаком в охолодженому вигляді.

Пам’ятайте, це базовий рецепт, і ви можете експериментувати з додаванням різних інгредієнтів (наприклад, фрукти, ягоди, мед і т.д.), щоб надати квасу нові смакові відтінки.

Калорійність квасу може варіюватися залежно від рецептури і складу конкретного напою. Зазвичай калорійність квасу коливається в межах від 20 до 50 ккал на 100 мл. Проте це тільки приблизні значення, оскільки квас може бути зроблений різними способами, додаватися до нього різні інгредієнти, такі як фрукти, ягоди, мед тощо, що може вплинути на його харчову цінність.

Зазвичай квас містить вуглеводи (основний джерело калорій), а також деяку кількість енергії, що надходить від цукру. Проте калорійність квасу значно нижча, ніж у газованих напоїв або солодких соків, оскільки зазвичай квас виробляється шляхом бродіння, що може знизити вміст цукру в напої.

Related Post